Trump-hatás: olyan történt New Yorkban, amire utoljára 30 évvel ezelőtt volt példa
Az előttünk álló időszakban új irányt vehet az Egyesült Államok legnépesebb városának élete.
Staudt Gábor szerint bár megvan rá a jogi lehetőség, a rendőrség nem lép fel azokkal szemben, akik a lomtalanításból élnek, pedig lomtalanításkor mindig megnő a betörések, garázdaságok száma. A Jobbik most azt kérdezi a fővárosi rendőrfőkapitánytól, hogy mennyi feljelentés született és hány büntetőügy indult fővárosi lomtalanításokkal összefüggő bűncselekmények miatt.
A Jobbik arra vár választ Budapest rendőrfőkapitányától, hogy mennyi feljelentés született és hány büntetőügy indult fővárosi lomtalanításokkal összefüggő bűncselekmények miatt.
Staudt Gábor, az ellenzéki párt főpolgármester-jelöltje szerdai sajtótájékoztatóján arról beszélt: noha a jogi lehetőség megvan, a fellépés mégis elmarad azokkal szemben, akik életvitelszerűen lomtalanításból élnek. Azt mondta, ahol lomtalanítás van, ott megnő a betörések, lopások, garázdaságok száma, s sok esetben „egyfajta életforma” a szemétkupacok őrzése.
A jobbikos politikus felidézte, hogy tavaly a főpolgármesteri hivatal a rendőrség és a közterület-felügyelet hatékony fellépését helyezte kilátásba. Szerinte azonban mégsem változott semmi.
Staudt Gábor közölte: levelet írt Bucsek Gábor fővárosi rendőrfőkapitánynak, amelyben a budapesti intézkedésekről érdeklődik. Így rákérdez például arra, hány feljelentés készült ilyen ügyekben, mennyi szabálysértési vagy büntetőügy indult és ezek milyen büntetésekkel zárultak.
Kérdésre elmondta: a Jobbik a lomtalanításhoz köthető bűncselekményeknek fokozott járőrözéssel és egy telefonvonal létrehozásával vetne véget, mert tapasztalataik szerint a környékbeliek többsége nem mer szólni a „20-30 fős családoknak”.
A politikus arról is beszámolt, hogy a Jobbik készülő budapesti választási programjában szerepel a Budapest őrség felállítása a fővárosi és kerületi közterület-felügyeletekből.